Ve středu zhruba ve 13:20 začal oficiálně proces odchodu Velké Británie z EU. Málokdo věří, že skončí za dva roky, jak předpokládá článek 50 Lisabonské smlouvy. Německé ministerstvo financí vypracovalo 34stránkovou studii, kterou získal deník Handelsblatt a která varuje před největšími riziky, jež brexit může během vyjednávání i v případě, že by neskončilo ve stanovené lhůtě, přinést. 

Pokud se EU a Británie nedohodnou na přesně vyčíslených podmínkách odchodu a vzájemný obchodní vztah přejde do režimu Světové obchodní organizace - což znamená například zavedení cel či komplikace pro bankovní byznys -, brexit odstartuje "vážné systémové a ekonomické následky, které mohou ohrozit stabilitu finančních trhů," uvádí dokument. Britské finanční instituce by neměly přístup na unijní trh a evropské banky by potkávala řada překážek při byznysu v Londýně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.