Americký vizionář Elon Musk přichází s dalším ambiciózním projektem. Šéf automobilky Tesla nebo vesmírného programu SpaceX chce lidem vložit do mozku zařízení, které je pomůže propojit s počítačem. Řešení má také pomoci udržet krok s rychlým nástupem umělé inteligence. Hlavní výhodou implementace zařízení do mozku má být vedle spojení s počítačem také zlepšení paměti.

O rychlém rozvoji nového start-upu, který se bude jmenovat Neuralink, informoval deník The Wall Street Journal. O pár hodin později existenci částečně potvrdil také sám Musk na svém Twitteru. Americké noviny dále uvádí, že zdravotnická výzkumná společnost byla založena již v červenci minulého roku v Kalifornii.

Její existenci a zájem o propojení umělé a lidské inteligence naznačoval Elon Musk nepřímo minimálně posledního půl roku. "Myslím si, že během několika let uvidíme větší propojení biologické a digitální inteligence," cituje jeho slova z únorového projevu před publikem v Dubaji americký technologický magazín The Verge.

Problémem jinak velice ambiciózního projektu by mohl být fakt, že rozhraní spojující lidský mozek a počítač zatím existuje jen teoreticky. Jak píše The Verge, v lékařském světě se elektrody a další implantáty používají na léčbu některých neurodegenerativních onemocnění. Mezi ně patří například epilepsie nebo Parkinsonova choroba.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se