Útočník, který v pondělí postřelil tři muže v islámském centru v Curychu, byl 24letý švýcarský občan ghanského původu. Motiv jeho činu je stále nejasný, podle policie ale nic nenasvědčuje tomu, že souvisel s islámským či krajně pravicovým radikalismem. Pachatel po útoku spáchal sebevraždu. S odvoláním na strážce zákona o tom ve středu informovala agentura Reuters.

Pachatel pocházel z městečka Uster v kantonu Curych a měl legálně drženou zbraň. V pátek, tedy tři dny před střelbou v modlitebně, dal výpověď z práce v obchodě.

Úřady útočníka neidentifikovaly jménem, uvedly ale, že měl záznam v trestním rejstříku za sedm let starou krádež jízdního kola. Zároveň se prý zajímal o okultismus a nelze vyloučit, že mohl trpět i psychickou poruchou. Krátce po přepadení islámského centra se sám zastřelil, jeho mrtvola byla nalezena nedaleko modlitebny.

Policie zároveň oznámila, že stejný útočník zabil také muže jihoamerického původu, jehož mrtvola byla nalezena v Curychu v neděli. Tuto svou oběť prý znal.

V islámském centru v největším švýcarském městě Curych pak v pondělí postřelil tři muže ve věku 30, 35 a 56 let. Dva z nich utrpěli těžká zranění. V islámském centru tou dobou bylo deset osob, hlavně ze Somálska, Eritreje a severozápadní Afriky. Zranění podstoupili operaci a jsou ve stabilizovaném stavu.