Šejk Muhammad ibn Rašíd Al-Maktúm se rozhodl podniknout nečekanou inspekci na několika dubajských úřadech a institucích poskytujících veřejné služby. Místo uctivých úředníků však na něj čekaly prázdné stoly a volné židle. V neděli v půl osmé ráno zely kanceláře prázdnotou. Uplynulá neděle přitom nebyla v Dubaji jen běžným pracovním dnem – byl to první školní den.
Inspekci podnikl sedmašedesátiletý šejk, který je současně premiérem a viceprezidentem Spojených arabských emirátů, hned na několika úřadech. Navštívil například úřad pro hospodářský rozvoj, dubajskou radnici nebo dubajské mezinárodní letiště.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








