Šejk Muhammad ibn Rašíd Al-Maktúm se rozhodl podniknout nečekanou inspekci na několika dubajských úřadech a institucích poskytujících veřejné služby. Místo uctivých úředníků však na něj čekaly prázdné stoly a volné židle. V neděli v půl osmé ráno zely kanceláře prázdnotou. Uplynulá neděle přitom nebyla v Dubaji jen běžným pracovním dnem – byl to první školní den.

Inspekci podnikl sedmašedesátiletý šejk, který je současně premiérem a viceprezidentem Spojených arabských emirátů, hned na několika úřadech. Navštívil například úřad pro hospodářský rozvoj, dubajskou radnici nebo dubajské mezinárodní letiště.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se