K pětiměsíčnímu nepodmíněnému vězení byl ve Francii odsouzen třicetiletý muž, který na Twitteru podle obžaloby vyzýval k zavraždění francouzského prezidenta Françoise Hollanda a jeho premiéra Manuela Vallse. Uvedla to v neděli francouzská média.

Obyvatel Calais v severní Francii Grégory Pasqueille začátkem července na Twitteru vyzýval lidi, aby si vzali zbraně a dostavili se na smuteční obřad, který se plánoval za účasti nejvyšších představitelů v centru Paříže na památku zesnulého bývalého premiéra Michela Rocarda, upřesnil soud.

Pasqueille, kterého zatkla policie v den obřadu nedaleko místa jeho konání, přiznal, že je autorem výhrůžných textů.

Ujišťoval ale, že nešlo o výhrůžky zabitím, že chtěl jen vyjádřit své přání, aby skončily politické kariéry Hollanda a Vallse.

U soudu mu nejspíš přitížila skutečnost, že byl odsouzen za podobný prohřešek již v červnu. Tehdy dostal dva měsíce nepodmíněného vězení za to, že na Twitteru přirovnal k opici bývalou ministryni spravedlnosti Christiane Taubiraovou, která pochází z Francouzské Guyany. Proti tomuto rozsudku se odvolal.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist