Tuniští poslanci vyslovili nedůvěru vládě premiéra Habíba Sída. Informovala o tom agentura AP. Po několikahodinové debatě se pro konec současné vlády vyslovilo 118 poslanců. Zákonodárci Sídovi, který byl ve funkci necelé dva roky, vyčítali nedostatek pokroku v zavádění ekonomických reforem, které měly zemi přinést růst i pracovní místa. K vytvoření nové vlády vyzval i prezident Kaíd Sibsí.

Europoslanci schválili půjčku pro Tunisko. Výměnou za reformy země dostane 500 milionů eur - čtěte ZDE

Přes řadu problémů spojených s upadajícím hospodářstvím i teroristickou hrozbou je Tunisko považováno za jedinou zemi, v níž takzvané arabské jaro vedlo k nastolení demokratického režimu. V roce 2011 revoluce svrhla dlouholetého prezidenta Zína Abidína bin Alího. I nadále ale bojuje zejména s politickou nestabilitou, která souvisí s útoky extremistů, vysokou inflací, vysokou nezaměstnaností a neustálými stávkami.

Ještě před hlasováním premiér Síd uvedl, že udělá vše pro to, aby připravil co nejhladší předání moci novému kabinetu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist