Chris Evans, jeden z nových moderátorů britské show Top Gear, v pořadu končí. Oznámil to na svém twitterovém účtu. "Končím v Top Gearu. Dal jsem mu vše, ale někdy to nestačí. Tým je perfektní a přeji mu jen to nejlepší," napsal. Jeho odchod už potvrdil i režisér pořadu Mark Linsey v prohlášení BBC.

Svůj konec oznámil poté, co se sledovanost pořadu dostala na minimum za poslední dobu. Nižší čísla nemusí souviset jen s novým obsazením, ale i s probíhajícím mistrovstvím Evropy ve fotbale. Nedělní epizodu sledovalo 1,9 milionu diváků, což je 800 000 pod průměrem a dvakrát méně než pilotní díl nové řady. Zároveň ale hrála ve čtvrtfinále Francie s Islandem.

Evans ve spolupráci s BBC, která pořad vysílá, podle svých slov nekončí. Nadále chce například účinkovat v ranní relaci BBC Radio 2 breakfast show. Zároveň pořad podpořil, stejně jako současný tým a producenty. BBC zatím neoznámila, kdo by měl zaujmout jeho místo ani jestli se zbytek týmu objeví v nových epizodách.

"Pro Chrise je to smutné, ale osobně jsem toto oznámení očekával, i když ne tak brzy. Chris je ohromně populární moderátor, ale k pořadu dostatečně nepřilnul, stejně jako k divákům," komentoval pro BBC jeho odchod Perry McCarthy, tajemný jezdec Stig.

Chris Evans nastoupil před rokem do pořadu spolu s hercem Mattem Blancem poté, co BBC ukončila smlouvu s moderátorem Jeremym Clarksonem. Ten udeřil v hádce producenta a v reakci na jeho výpověď odešli i další dva moderátoři James May a Richard Hammond. Trojice spolu začala v nové show The Grand Tour, kterou spustil internetový obchod Amazon.