Soukromého detektiva O´Sullivana zadrželi příslušníci speciální jednotky Hawks (Jestřábi) v okamžiku, kdy na mezinárodním letišti v Johannesburgu nastupoval do letadla do Londýna spolu s bývalou manželkou a dvěma dcerami. Ty chtěl doprovodit do tamní školy, kterou navštěvují, uvedl detektivův advokát. Zároveň zdůraznil, že jeho klient se nepokoušel uprchnout a vrátit se měl ve čtvrtek.

Soukromý vyšetřovatel Mike Bolhuis řekl v sobotu zpravodajskému webu News24, že O’Sullivan byl zadržen proto, že vlastnil tři cestovní pasy. Zadržený detektiv byl podle jeho upřesnění převezen na centrální policejní stanici v Pretorii, kde měl setrvat do pondělí.

Šéf Jestřábů v provincii Gauteng, generálmajor Prince Mokotedi, listu Sunday Times potvrdil O’Sullivanovo zatčení a sdělil, že detektiv vyjádřil obavy o svou bezpečnost, a byl proto přemístěn na policejní stanici Villieria v Pretorii. "Tam jsou podmínky bezpečnější," prohlásil Mokotedi.

Odsouzený Čech Radovan Krejčíř, jehož kauzy detektiv rozplétal, čelí u jihoafrické justice mimo jiné obvinění z toho, že spolu s dalšími sedmi lidmi chystal O’Sullivanovu vraždu. Zadržený detektiv byl na druhém místě Krejčířova "likvidačního seznamu", uvádějí jihoafrické weby.