Když se řekne Calais, každý si hned představí všudypřítomné bahno, modré stany a uprchlíky žijící v nevyhovujících podmínkách. Nevlídný image má dopad na celé město. Hoteliéři jen marně vyhlíží hosty, zatímco prodejny v přístavním městě zejí prázdnotou. I proto tamní obyvatelé vyzývají vládu, aby jim pomohla. V pondělí se hodlají vydat do Paříže, kde budou demonstrovat.

U Calais leží uprchlický tábor, který francouzská média často označují za "největší slum ve Francii". S dopadem uprchlické krize se přístavní město potýká už řadu let. Potíže ale vzrostly v posledních měsících, kdy se tábor přezdívaný Džungle opět dostal do hledáčku úřadů i médií.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se