Skupina ozbrojenců ve středu zaútočila na univerzitu v severozápadním Pákistánu. Terčem útoku ozbrojenců se stala Univerzita Bacha Chána v okrsku Čarsada v provincii Chajbar Pachtunchvá na severozápadě země. Muži pronikli do kampusu a začali střílet.

Středeční útok se odehrál v době, kdy bylo v prostorách univerzity asi 3000 studentů a 600 hostů, kteří přišli na recitál poezie.

"Bilance teroristického útoku stoupla na 21 mrtvých," řekl agentuře AFP šéf regionální policie Saíd Vazír. "Operace již skončila a bezpečnostní složky nyní místo prohledávají," uvedl Vazír. "Většina studentů, kteří zahynuli kulkami útočníků, byla zabita v ubytovně pro chlapce," dodal.

 

Útok začal v ranních hodinách, když se z univerzitního kampusu ozvala střelba a dva výbuchy. O něco později do vysokoškolského areálu vnikli policisté, kteří podle zpravodajského serveru BBC zabili nejméně čtyři útočníky. K útoku se přihlásila pákistánská odnož islamistického hnutí Tálibán Pákistánský Tálibán (TTP).

Podle České televize české velvyslanectví v Islámábádu nemá informace, že by se v oblasti nacházeli čeští občané.

Pákistán má stále ještě v živé paměti masakr ve škole v Péšávaru v prosinci 2014. Při útoku na vojenskou základní školu tehdy zabilo sedm útočníků více než 150 osob, většinou dětí.

Související