Maďarská vláda nařídila všem ministerstvům a jejich institucím zrušit kontrakty s telekomunikační firmou Magyar Telekom. Agentuře MTI to řekl mluvčí vlády Zoltán Kovács.

Vláda o tom podle něj rozhodla ve středu poté, co Magyar Telekom zrušil sponzorskou smlouvu s populárním hudebníkem Ákosem Kovácsem po jeho kontroverzním vyjádření o úloze žen ve společnosti.

"Vláda byla zděšena zprávami o krocích Magyar Telekomu a je přesvědčena, že je v rozporu s duchem i literou maďarské ústavy," uvedl mluvčí. Dodal, že je možné, že se to může stát v Německu, čímž odkázal na majoritního vlastníka maďarského Telekomu, kterým je Deutsche Telekom. V Maďarsku je však podle něj taková forma diskriminace za rozdílné názory nepřípustná.

Zpěvák Ákos Kovács v pondělím rozhovoru pro maďarskou televizi uvedl, že není úkolem ženy vydělávat tolik jako muž. Podle něj úkolem ženy je někomu patřit a přivést někoho na svět.

Konzervativní premiér Viktor Orbán je znám svým rezervovaným přístupem k rovným právům mužů a žen. V jeho vládě se nenachází ani jediná ministryně.

Na kritiku příliš malého zastoupení žen v politice Orbán nedávno odpověděl, že politická klání jsou příliš drsná a ženy příliš jemné.

Související