Jednoho mrtvého a tři zraněné si v noci na pátek vyžádala střelba v areálu Arizonské univerzity na jihozápadě Spojených států. Pachatele, jehož motiv zatím není znám, zadržela policie, informovali na Twitteru zástupci školy. Osmnáctiletého pravděpodobného pachatele zadržela policie a nyní ve vazbě čeká na soud.

K potyčce ve městě Flagstaff na severu Arizony a následné střelbě došlo na parkovišti před jednou z budov kampusu, v níž jsou ubytovány desítky studentů. "Učila jsem se zrovna na zkoušku a když jsem se podívala z okna, viděla jsem utíkat dva lidi, a v tu chvíli jsem si uvědomila, že to, co jsem původně považovala za rachejtle, byla střelba," řekla agentuře AP studentka María Gonzálesová.

Incident se stal v den, kdy se prezident Barack Obama chystá navštívit oregonské město Roseburg, kde před týdnem střelec zavraždil v budově městské vyšší odborné školy osm lidí a devět dalších zranil. Obama kvůli tomu již poněkolikáté vyzval k zpřísnění pravidel pro nákup a držení zbraní, jeho pokus je však podle expertů kvůli mocné zbraňové lobby odsouzen k neúspěchu.

Univerzita, kterou navštěvuje okolo 25 000 denních i dálkových studentů čtyřletého studia, v průběhu noci studenty po Twitteru nejprve nabádala, aby neopouštěli své pokoje, a uzavřela kampus. Ten byl znovu otevřen brzy ráno, když policie zadržela osmnáctiletého Stevena Jonese.

Tři zranění byli převezeni do nemocnice, která odmítla jejich zdravotní stav komentovat.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist