Známá česká diplomatka pracovala od roku 2011 až do letošního léta jako velvyslankyně Evropské unie v Iráku. Vystudovaná arabistka v rozhovoru popisuje, díky čemu se podařilo udržet více než tři miliony iráckých uprchlíků v táborech v samotném Iráku. 

Právě jste se vrátila skoro po pěti letech z Bagdádu. Co vám z něj bude nejvíc chybět?

Ta práce. Mě to strašně bavilo.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se