HN: V Evropě se hodně hovoří o různých krizích uvnitř i v jejím okolí – grexit, brexit, Ukrajina, uprchlíci. Co je podle vás největší nebezpečí v Evropě nebo v její blízkosti?
Je to Evropa sama, protože sleduji rozpad Evropy, její fragmentaci, rostoucí nacionalismus. Pokud Evropská unie neuspěje a Evropa se vrátí do stavu národních států, tak to pro ni bude špatné, protože už má s tímto stavem špatné historické zkušenosti. Unie byla vytvořena k tomu, aby uhladila evropskou realitu, ale já vidím, jak se tato realita znovu objevuje. Nedokážu si představit ve světě důležitější téma, než je budoucnost Evropy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se