HN: V Evropě se hodně hovoří o různých krizích uvnitř i v jejím okolí – grexit, brexit, Ukrajina, uprchlíci. Co je podle vás největší nebezpečí v Evropě nebo v její blízkosti?
Je to Evropa sama, protože sleduji rozpad Evropy, její fragmentaci, rostoucí nacionalismus. Pokud Evropská unie neuspěje a Evropa se vrátí do stavu národních států, tak to pro ni bude špatné, protože už má s tímto stavem špatné historické zkušenosti. Unie byla vytvořena k tomu, aby uhladila evropskou realitu, ale já vidím, jak se tato realita znovu objevuje. Nedokážu si představit ve světě důležitější téma, než je budoucnost Evropy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







