Ve francouzském Lille začíná v pondělí soudní proces, ve kterém je stíhán bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn a dalších 13 osob. Strauss-Kahn se měl údajně podílet na organizovaném kuplířství. Případ souvisí s děním kolem luxusního hotelu Carlton v Lille a najímáním prostitutek.

Prokuratura se během vyšetřování zabývala zejména tím, zda bývalý politik věděl, že sexuální večírky, které se konaly v roce 2010 a 2011 v severní Francii, Paříži a Washingtonu a které údajně organizovali jeho známí podnikatelé, byly sjednávány s pasáky a prostitutkami. Samotná prostituce není ve Francii trestná, kuplířství ale ano.

Bývalý politik přiznal, že měl zálibu v bouřlivých večírcích a v sexu s mnoha ženami. Vždy ale tvrdil, že nevěděl, že ženy byly prostitutky a že byly placeny. Veškerá obvinění, mezi kterými je napomáhání a navádění k prostituci a její organizování, on i spoluobžalovaní popírají.

Pětašedesátiletý Strauss-Kahn má s justicí dlouholeté problémy kvůli svým vztahům se ženami. V květnu 2011 musel opustit post šéfa MMF kvůli obvinění, že v jednom newyorském luxusním hotelu sexuálně napadl pokojskou. Obě strany po více než ročním dohadování dosáhly mimosoudní dohody.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist