Ve francouzském Lille začíná v pondělí soudní proces, ve kterém je stíhán bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn a dalších 13 osob. Strauss-Kahn se měl údajně podílet na organizovaném kuplířství. Případ souvisí s děním kolem luxusního hotelu Carlton v Lille a najímáním prostitutek.

Prokuratura se během vyšetřování zabývala zejména tím, zda bývalý politik věděl, že sexuální večírky, které se konaly v roce 2010 a 2011 v severní Francii, Paříži a Washingtonu a které údajně organizovali jeho známí podnikatelé, byly sjednávány s pasáky a prostitutkami. Samotná prostituce není ve Francii trestná, kuplířství ale ano.

Bývalý politik přiznal, že měl zálibu v bouřlivých večírcích a v sexu s mnoha ženami. Vždy ale tvrdil, že nevěděl, že ženy byly prostitutky a že byly placeny. Veškerá obvinění, mezi kterými je napomáhání a navádění k prostituci a její organizování, on i spoluobžalovaní popírají.

Pětašedesátiletý Strauss-Kahn má s justicí dlouholeté problémy kvůli svým vztahům se ženami. V květnu 2011 musel opustit post šéfa MMF kvůli obvinění, že v jednom newyorském luxusním hotelu sexuálně napadl pokojskou. Obě strany po více než ročním dohadování dosáhly mimosoudní dohody.