Do počítačových monitorů hledí několik hackerů. Snaží se různými způsoby prolomit zabezpečený systém. Ve speciálním školicím středisku v izraelské Hadeře učí bývalí zaměstnanci izraelské národní bezpečnostní služby NISA chránit před kybernetickými útoky strategické cíle, jako jsou třeba elektrárny. Ve válečné hře jsou v roli útočníků a proti nim stojí tým, který se jim snaží ubránit.
„Je to dost unikátní koncept,“ říká Tomáš Pojar, bývalý český velvyslanec v Izraeli. Dnes zastupuje společnost CyberGym, která arénu provozuje. Firma založená před rokem největší izraelskou energetickou společností nyní expanduje do celého světa. A v hledáčku má i Českou republiku. „CyberGym chce vybudovat výcvikové středisko ve střední Evropě a nyní hledá vhodného partnera,“ vysvětluje Pojar. „Když to nebude Česko, tak třeba Německo nebo Polsko,“ dodává.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














