Do počítačových monitorů hledí několik hackerů. Snaží se různými způsoby prolomit zabezpečený systém. Ve speciálním školicím středisku v izraelské Hadeře učí bývalí zaměstnanci izraelské národní bezpečnostní služby NISA chránit před kybernetickými útoky strategické cíle, jako jsou třeba elektrárny. Ve válečné hře jsou v roli útočníků a proti nim stojí tým, který se jim snaží ubránit.

„Je to dost unikátní koncept,“ říká Tomáš Pojar, bývalý český velvyslanec v Izraeli. Dnes zastupuje společnost CyberGym, která arénu provozuje. Firma založená před rokem největší izraelskou energetickou společností nyní expanduje do celého světa. A v hledáčku má i Českou republiku. „CyberGym chce vybudovat výcvikové středisko ve střední Evropě a nyní hledá vhodného partnera,“ vysvětluje Pojar. „Když to nebude Česko, tak třeba Německo nebo Polsko,“ dodává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se