Indický premiér Naréndra Módí míří na oficiální návštěvu Spojených států. Protokoláři ale před cestou řeší neobvyklý problém - večeře s americkým prezidentem Barackem Obamou je naplánovaná do období, kdy Módí drží půst.

Hladovku drží indický premiér podle tamních médií každý rok během devítidenního hinduistického svátku Navarátrí, který letos připadá právě na dobu jeho cesty do USA.

Premiér v USA stráví pět dní. Přicestuje 26. září a slavnostní večeři s Obamou má naplánovanou na 29. září. 

Pro Bílý dům Módího hladovka představuje vážnou komplikaci - pracovníci protokolu si jen obtížně dokážou představit, že během banketu by indický premiér jako jediný seděl nad prázdným talířem.

Módí prý během pravidelného půstu pije pouze vodu a tráví čas cvičením jógy a meditacemi. Nyní ale možná ze svých zvyklostí sleví, napsal indický deník The Economic Times. "Třeba si dá symbolicky polévku, salát, ovoce nebo šťávu," řekl deníku člen premiérova štábu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist