Mezinárodní magisterský program pro manažery CEMS, který se vyučuje také na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze, skončil pátý v hodnocení manažerských studijních programů deníku Financial Times. Tento list každoročně sestavuje žebříček 70 nejlepších takto zaměřených programů zahrnující univerzity z celého světa.

Z českých vysokých škol se do něj prosadila pouze VŠE, jejíž navazující magisterský program Ekonomika a management skončil na 69. příčce.

Magisterský studijní program CEMS Master in International Management je společným vzdělávacím projektem 29 vysokých škol a vyučuje se v angličtině. Studenti musejí povinně absolvovat jeden semestr na partnerské vysoké škole a minimálně desetitýdenní zahraniční stáž.

Tento program v rámci VŠE nabízí Fakulta podnikohospodářská. "CEMS je unikátní zejména svým úzkým propojením s korporátními partnery, což je v době, kdy studenty zajímá především otázka jejich budoucí uplatnitelnosti na pracovním trhu, velké plus," uvedla rektorka VŠE Hana Machková.

V letošním žebříčku se umístily vysoké školy z 22 zemí. Nejlépe hodnocený byl jeden z programů univerzity ve švýcarském St. Gallenu. Za ním skončily dvě francouzské školy, HEC Paris a Essec Business School. Studijní obory ze zemí střední a východní Evropy jsou vedle VŠE zastoupeny dvěma polskými vysokými školami, jednou maďarskou a jednou ruskou. Tradičně nejúspěšnější byly francouzské a britské manažerské navazující magisterské studijní obory.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist