Nenápadná kampaň za udržení Skotska ve Velké Británii o sobě začíná dávat vědět. Do Skotska zamířil šéf konzervativců David Cameron, hlava liberálů a jeho partner ve vládě Nick Clegg a šéf opoziční Labour Party Ed Miliband, aby na veřejných setkáních přesvědčili Skoty, že je lepší, aby zůstali ve svazku s královstvím.

Možnost nezávislého Skotska se totiž stala realitou. Referendum plánované na čtvrtek 18. září skutečně může dopadnout ve prospěch vzniku samostatného státu: začátkem týdne se objevil první průzkum veřejného mínění, podle kterého vedou příznivci nezávislosti, a následoval průzkum jiné agentury, jenž ukázal, že síly jsou takřka vyrovnány a dlouhodobě počet zastánců odtržení Skotska roste.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se