Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden se v Rusku skrývá od června 2013, kdy zmizel americkým tajným službám. Snowden nedávno poskytl rozhovor pro americký časopis Wired, kde tvrdí, že mu na Spojených státech záleží, ale nehodlá pykat za něco, co nemá důvod.

V Rusku si podle časopisu Wired dává pozor - vyndává baterku z mobilu, vypíná počítače a e-maily. Zná totiž triky americké Národní bezpečnostní agentury (NSA). "Jednou ale uklouznu, něco zapomenu, a oni mě dostanou. To se prostě stane," dodává. Rusko mu nedávno prodloužilo povolení k pobytu o tři roky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se