Proruští povstalci nadále svádějí s ukrajinskými vládními silami těžké boje o město Krasnyj Luč poblíž Doněcku. Prohlásil to v neděli podle agentury DPA armádní mluvčí Andrij Lysenko. Popřel tak sobotní tvrzení separatistů, že ukrajinské oddíly už strategicky položené město dobyly, a prakticky beze zbytku tak obklíčily Doněck.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko je připraven zvážit humanitární misi na východě země, o níž podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova jednala Moskva s Kyjevem i mezinárodním společenstvím. Zatím ale Kyjev výzvu Ruska a proruských separatistů k humanitárnímu příměří odmítá.

"Boje se stejnou intenzitou pokračují," řekl Lysenko. Krasnyj Luč leží mezi hlavními baštami separatistů, Doněckem a Luhanskem. Ovládnutí tohoto města navíc znamená i kontrolu nad důležitou silnicí k ruské hranici. Při bojích na okraji velkoměsta přišli o život nejméně dva civilisté. Mluvčí doněcké radnice Maxim Rovinskyj agentuře AP řekl, že při nedělním ranním ostřelování byl zabit jeden člověk a 10 jich bylo zraněno.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se