V Afghánistánu byl v noci na neděli zraněn při útoku na hlídku další český voják. Utrpěl středně těžká zranění. Hlídku zasáhla střelba z ručních a protitankových zbraní. "Jednotka palbu opětovala," uvedla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Voják byl převezen do americké vojenské nemocnice, sdělila také Růžičková.

V úterý v Afghánistánu zemřeli čtyři čeští vojáci, pátý byl zraněn těžce.

Hlídka byla podle Růžičkové napadena o půlnoci afghánského času z ručních zbraní a RPG, tedy ručních protitankových střel. Útok se odehrál nedaleko základny Bagrám, kterou česká jednotka hlídá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se