Německá vláda v reakci na nejnovější špionážní aféru vyzvala k opuštění země hlavního zástupce amerických tajných služeb působících v Německu.

Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámil šéf německého parlamentního výboru pro kontrolu tajných služeb Clemens Binniger.

Binniger informoval, že vláda tak reagovala na trvající americkou neochotu vysvětlit různá obvinění, počínaje aférou kolem americké tajné služby NSA a konče "posledními incidenty".

"Žádost o opuštění země byla vznesena ve světle stávajícího vyšetřování nejvyšším státním zástupcem a otázek, které se v posledních měsících vznášejí nad činností amerických tajných služeb v Německu," uvedl také mluvčí německé vlády Steffen Seibert.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se