Virové onemocnění ebola je už řadu let noční můrou epidemiologů, protože proti této nakažlivé tropické krvácivé horečce neexistuje účinný lék. Současná epidemie v Africe je zatím nejhorší z těch, které epidemiologové v této části světa zaznamenali, a podle některých zdrojů se už zcela vymkla kontrole.
"Zdá se, že regionální epidemie eboly v západní Africe se začíná měnit v katastrofu," tvrdí reportérka Clara Walter v Deutsche Welle. Agentury uvádějí, že v oblasti Libérie, Giuney a Sierry Leone za poslední týden zemřely více než tři stovky lidí a přibližně stejný počet je nakažený.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










