Guvernér polské centrální banky a polský ministr vnitra během soukromého rozhovoru loni v létě mluvili o odvolání ministra financí výměnou za pomoc banky vládě, která se potýkala s neplněním ekonomických cílů. Tvrdí to polský týdeník Wprost, který má prý nahrávku rozhovoru k dispozici. Centrální banka podle agentury Reuters v reakci uvedla, že záznam byl vytržen z kontextu a že guvernér pravomoci spojené se svou funkcí nepřekročil.

Časopis Wprost v sobotu sdělil, že nahrávka pochází ze schůzky šéfa centrální banky Marka Belky a ministra vnitra Bartlomieje Sienkiewicze v jedné varšavské restauraci loni v červenci. Týdeník neuvedl, kdo záznam rozhovoru pořídil ani jak nahrávku získal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se