Čínská metropole Peking je kvůli znečištění ovzduší "stěží vhodná" k životu. Uvedla to ve čtvrtek oficiální zpráva čínských vědců. Vláda také oznámila další kroky, které by měly kvalitu ovzduší zlepšit.

Zpráva vydavatelství pekingské Akademie sociálních věd a šanghajské Akademie sociálních věd označila Peking za druhé nejznečištěnější město ze 40 velkých světových měst po Dillí. Americký list The New York Times minulý měsíc poznamenal, že "v poslední době je velmi špatný den v Pekingu průměrným dnem v Dillí". Ovzduší obou měst trápí rapidní expanze průmyslu a automobilové dopravy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se