Američtí manželé, kterým k narození potomka pomohla klinika umělého oplodnění, po letech zjistili, že biologickým otcem jejich dcery je laborant, jenž měl na starosti přípravu vzorku spermií.

Univerzita ve státě Utah, pod níž laboratoř patří, už devět měsíců vyšetřuje podezření, že muž podstrčil vlastní spermie i dalším matkám, uvedla zpravodajská stanice CNN. Laborant se údajně své bezdětné manželce přiznal, že má řadu dětí.

Manžel z páru, který byl klientem kliniky, nechal kvůli neupřesněnému podezření sobě i dceři, narozené po umělém oplodnění v 90. letech, udělat testy DNA. Najevo vyšel překvapivý fakt - otcem je někdo jiný.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se