Britská policie zkoumá nové informace o smrti princezny Diany, která zahynula v roce 1997 při dopravní nehodě v Paříži. Nové vyšetřování ale nezahajuje, upozornil Scotland Yard. V čem nové indicie spočívají, vyšetřovatelé neupřesnili. Policie v prohlášení uvedla, že zkoumá jejich "relevanci a důvěryhodnost".

Přezkum nových informací se prý netýká ani takzvané operace Paget, což bylo vyšetřování konspiračních teorií kolem Dianiny smrti. Britští vyšetřovatelé s konečnou platností v roce 2006 vyloučili, že by byla obětí spiknutí.

Přesto už v médiích kolují nové konspirace. Mezi novými informacemi o smrti Diany může prý být i tvrzení, že smrt Diany, jejího přítele a jejich řidiče způsobil člen britské armády. Vyplývá to ze závěrů britské zpravodajské televize Sky News.

Podle Sky News nové poznatky přišly od rodičů bývalé partnerky nejmenovaného někdejšího příslušníka armády. Ke Scotland Yardu se prý informace dostaly poměrně nedávno. Podle dalších tvrzení televize zahrnují i odkazy na "věc známou jako Dianin deník".

Podle serveru telegraph.co.uk se tvrzení o podílu armády na Dianině smrti objevilo v dopise pro velícího důstojníka britské speciální jednotky SAS. Ten poslala bývalá tchýně a tchán odstřelovače SAS, který se prý chlubil své bývalé manželce, že za smrtí princezny Diany stála právě SAS.

Princezna Diana zahynula při autonehodě v podjezdu pařížského náměstí d'Alma, když její vůz ujížděl před fotoreportéry. Spolu s ní zemřel také její přítel Dodi Al-Fayed a řidič. Francouzští vyšetřovatelé dospěli k závěru, že řidič byl při nárazu do sloupu pod vlivem alkoholu, jel nepřiměřenou rychlostí a nezvládl řízení. Kritizovali i dotěrnost motorizovaných reportérů.

Konspirace o smrti princezny Diany se objevují pravidelně v době výročí tragické nehody, která se odehrála 31. srpna před 16 lety. I po tak dlouhé době zájem o osobnost princezny neupadá, o čemž svědčí i nový životopisný snímek Diana, který se brzy objeví v kinech.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist