Milovníci pand po celém světě budou od příštího měsíce moct sledovat živě čtyřiadvacetihodinový přenos ze života pand velkých v Číně. Aktivity pand ve výzkumné chovné stanici v Čcheng-tu bude sledovat celkem 28 kamer.

O spuštění speciálního kanálu informovala v pondělí státní televize CCTV.

Kanál o pandách velkých začne vysílat v srpnu a jeho hvězdami budou pandy v provincii S'-čchuan, uvedla oficiální tisková agentura Nová Čína. V Čcheng-tu nyní žije více než 80 pand.

Lidé, kteří se připojí na portál, si budou moct vybrat z šesti různých kategorií toho, co chtějí sledovat. Kamery budou sledovat život v "zahradě pro dospělé pandy", ve "školce" anebo si vyberou oblast "matka a dítě", upřesnila zpráva.

Ve volné přírodě žije méně než 1600 pand velkých, většinou v čínské provincii S'-čcuan. Dalších zhruba 300 je v zajetí po celém světě, ale převážně rovněž v Číně. Kvůli odlesňování horských porostů, kde žijí, se jejich počet snižuje a patří tak mezi ohrožené druhy.

Sledovat pandí život budete moci ZDE

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist