Do velkého třesku, kdy se Newyorčané budou moci mezi mrakodrapy prohánět na královsky modrých bicyklech schází už jen posledních pár dnů, oznámil na tiskové konferenci starosta města Michael Bloomberg.

Projekt založen na principu sdílení kol bude provozovat firma Alta, která již systém úspěšně odzkoušela v Bostonu i Washingtonu DC.

Šest tisíc newyorských kol se třemi sty třiceti dokovacími stanicemi bude k dispozici od příštího víkendu, řekla mluvčí radnice Christine Quinnová k největší cyklistické flotile v celých Spojených státech.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se