List Sun Sentinel z floridského města Fort Lauderdale získal hlavní novinářskou Pulitzerovu cenu za službu veřejnosti. Výsledky oznámili porotci z newyorské Columbijské univerzity. Čtyři ceny získala redakce listu New York Times, která tak dál rozšířila svou historicky největší sbírku ocenění.

Reportéři floridského regionálního listu cenu získali za investigativní reportáže, v nichž odhalili bezohledné počínání místních policistů, kteří v době mimo službu riskantní jízdou ohrožovali životy občanů.

V kategorii domácího zpravodajství získal Pulitzerovu cenu internetový server InsideClimate News z newyorského Brooklynu. V oblasti mezinárodního zpravodajství porota ocenila redakci listu New York Times, která vyvolala rozruch po celém světě informacemi o majetkových poměrech vysokých čínských státních činitelů.

Dva reportéři listu The New York Times získali zároveň cenu za investigativní zpravodajství. Porota tak ocenila jejich pátrání po úplatkářských metodách, s jejichž pomocí se firma Wall-Mart pokusila rozšířit své aktivity na mexickém trhu.

Další cenu dostal newyorský list za články vysvětlující obchodní praktiky společnosti Apple a některých dalších technologických gigantů.

Cenu za zpravodajskou fotografii obdržela agentura Associated Press za sérií snímků ze syrské občanské války. Cenu za komentáře dostal politický komentátor Bret Stephens z listu The Wall Street Journal.

Ceny za vynikající přínos pro žurnalistiku a literární a hudební obory nesou jméno Josepha Pulitzera, amerického novináře a vydavatele listu St. Louis Post Dispatch původem z Maďarska. Od roku 1917 je uděluje Columbijská univerzita. Jsou určené pouze americkému tisku a tvůrcům.