Přesně před měsícem na západě Pákistánu neznámí únosci v uniformách přepadli autobus, ve kterém cestovaly také dvě Češky. Odvezli je na neznámé místo a pákistánský prezident tehdy slíbil, že pro vystopování pachatelů udělá maximum. O motivu únosu nebo ozbrojencích, kteří si obě ženy odvezli, se ale stále nic neví.

"Pátrání intenzivně pokračuje. Žádné nové informace bohužel k dispozici nemáme," uvedla pro IHNED.cz mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.

"Jsme v těsném kontaktu s pákistánskou stranou, pátrání probíhá v celém regionu. Stále ale nevíme, kde unesené turistky jsou a kdo za únosem stojí," dodala.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se