Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, známější pod pseudonymem Ruby, dnes popřela, že by měla v minulosti sex s tehdejším italským premiérem Silviem Berlusconim. Během svého vystoupení před novináři u budovy milánského soudu však přiznala, že v minulosti lhala o svém původu. Proces v mediálně sledované kauze Rubygate, v níž Berlusconi čelí obvinění z placeného pohlavního styku s nezletilou, má pokračovat 22. dubna.

V emotivním prohlášení, které přečetla ze šesti stran papíru, Mahrúgová nařkla vyšetřovatele případu z pokusu o vedení psychologické války vůči své osobě. Média pak zkritizovala za poškozování své pověsti. Nebyla prý prostitutkou ani neměla sex s Berlusconim. "Nemám se zač stydět, ani co skrývat," řekla Mahrúgová.

Aféra Rubygate propukla v roce 2010 a patří v Itálii k mediálně nejsledovanějším. Berlusconi i Mahrúgová popírají obžalobu, že měli pohlavní styk za peníze v době, kdy dívce ještě nebylo 18 let, což je v Itálii trestné. Vyšetřovatelé zároveň tvrdí, že bývalý předseda vlády zneužil své pravomoci, když se intervencí u policie snažil zabránit tomu, aby byla dívka zatčena kvůli podezření z krádeže.

Marocká tanečnice Karima Mahrúgová - RubyMahrúgová byla tanečnicí, která podle obžaloby poskytovala na večírcích v Berlusconiho vile placené sexuální služby. Obvinění z prostituce sice dnes popřela, přiznala však, že se expremiéra pokusila obelhat v otázce svého původu. Tvrdila totiž, že je příbuznou bývalého egyptského prezidenta Husního Mubáraka.

Berlusconi pak hájil svou snahu zabránit jejímu zatčení tak, že chtěl v souvislosti s jejím původem předejít diplomatickému incidentu. "Je mi to líto. Udělala jsem velkou chybu, když jsem tvrdila, že jsem Mubárakovou příbuznou," řekla dnes novinářům a předložila na ukázku jeden ze svých cestovních pasů, do nějž doplnila falešné příjmení Mubáraková.

Proces byl v posledních týdnech několikrát odročen, hlavním důvodem byla Berlusconiho nemoc či jeho přítomnost v parlamentu. Jeho advokáti rovněž podali stížnost na údajnou podjatost milánských soudců.

Soud se koná pro expremiéra v citlivé době povolebních vyjednávání, v nichž se jakožto lídr středopravé koalice opět pokouší získat podíl na vládě a nabízí spolupráci vítězi voleb Pieru Luigimu Bersanimu.

Snaha o zdržování soudního řízení se politikovi může vyplatit. V minulosti už několikrát unikl trestu právě kvůli tomu, že projednávání případů trvalo příliš dlouho, takže byla překročena promlčecí lhůta.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist