Učitelé a školní zřízenci v americkém státě Jižní Dakota mohou od 1. července ve třídách nosit zbraně, informoval list New York Times. Guvernér státu Dennis Daugaard podepsal v pátek příslušný zákon, zhruba tři měsíce po masakru v základní škole ve městě Newtown v Connecticutu, kde šílený střelec zabil dvacet dětí a šest dospělých. Jižní Dakota je prvním z 50 amerických států, který takový zákon přijal.
Nová legislativa, která by umožnila všem pracovníkům školy nosit do tříd zbraně, byla představena ve dvou desítkách států. Dosud ale v platnost nikde, kromě Jižní Dakoty, nevstoupila.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













