Farmáři v Nigérii stojí podle ministra zemědělství na prahu revoluce, kterou chce vláda odstartovat moderními technologiemi. Místo strojů chce ale zemědělcům darovat mobilní telefony – dohromady by jich mohla rozdat až deset milionů.

Ministr zemědělství Akinwumi Adesina řekl, že peníze na nákup mobilů by šly z daní. Popřel ale, že už by si vláda na nákup vyčlenila náklady ve výši zhruba 400 milionů dolarů.

"Spojíme se s farmáři v jejich rodných jazycích a skrze mobilní telefony spustíme informační revoluci, která povede k revoluci zemědělské," řekl ministr s tím, že pět z celkových deseti milionů mobilních telefonů by měly dostat ženy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se