Egypt se znovu rozdělil na dva tábory, které spolu válčí v ulicích: na islamisty, kteří sepsali novou ústavu, a opoziční liberály spolu s křesťany či ženskými spolky.
Některé noviny a televize na protest přestaly na čas vysílat a psát. Do ulic se vrátily tanky, aby střežily obléhaný prezidentský palác Muhammada Mursího.
"Chtěli jsme, aby Egypťané získali více svobody a moc prezidenta byla omezena," říká o ústavě jeden z kritiků, křesťan Edward Ghálib, zástupce koptské církve. Teď jsou prý zklamáni.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












