Egypt se znovu rozdělil na dva tábory, které spolu válčí v ulicích: na islamisty, kteří sepsali novou ústavu, a opoziční liberály spolu s křesťany či ženskými spolky.

Některé noviny a televize na protest přestaly na čas vysílat a psát. Do ulic se vrátily tanky, aby střežily obléhaný prezidentský palác Muhammada Mursího.

"Chtěli jsme, aby Egypťané získali více svobody a moc prezidenta byla omezena," říká o ústavě jeden z kritiků, křesťan Edward Ghálib, zástupce koptské církve. Teď jsou prý zklamáni.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se