Malajsijská islámská strana vyzvala vládu v této převážně muslimské zemi, aby zakázala čtvrteční koncert britského zpěváka Eltona Johna. Důvodem je jeho otevřená homosexualita, kterou John podle Všemalajsijské islámské strany (PAS) propaguje "nemorální hodnoty".

Elton John, který je v Malajsii velmi populární, má vystoupit ve čtvrtek v turistickém středisku u hlavního města Kuala Lumpuru. "Tento koncert musí být zrušen. Umělci, kteří se zapojují do gay a lesbických aktivit, nesmějí mít dovoleno vystupovat v Malajsii, protože podporují nesprávné hodnoty," řekl AFP šéf mládežnického křídla PAS Nasrudin Hassan Tantawi.

Legendární britský popový zpěvák a skladatel, který je nyní na asijské části svého světového turné, vystoupil v Malajsii už v listopadu loňského roku na vyprodaném koncertu navzdory obdobným protestům islámských kruhů.

Nyní pětašedesátiletý John uzavřel sňatek se svým devětačtyřicetiletým kanadským partnerem Davidem Furnishem při civilním obřadu v roce 2005. V roce 2010 se stali rodiči potomka počatého s pomocí dárcovského vajíčka a donošeného náhradní matkou.

Homosexualita je v Malajsii stále trestným činem, za který hrozí až 20 let vězení.