Podle komentáře na německém serveru Spiegel nebylo Obamovo vítězství nijak zářivé a nedá se mluvit o triumfu.
"Z historického hlediska je to spíše hloupost republikánů, že se rozhodněji nesnaží o získání menšin, které americké volby stále více rozhodují. Že u nich uspěje Afroameričan Obama, se dalo očekávat. Přitom hispánští voliči byli vzhledem k tíživé hospodářské situaci USA přístupní k lákání konzervativců," píše ve středu německý zpravodajský server Spiegel Online.
I podle The Daily Telegraph měl Obama výhodu obzvláště silného náskoku mezi Hispánci – největší nebělošskou menšinou v USA. Zatímco Obamu podporovalo 71 procent Hispánců, Romney dokázal zaujmout jen 27 procent z nich.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











