Česká vláda na konci minulého týdne vyhlásila zákaz prodeje a nalévání destilátů s více než 20procentním obsahem alkoholu. Z obchodů i restaurací tak rázem zmizely lahve vodky, rumu nebo tequily a výrobci nyní zvažují žádost o odškodnění.

Část milionových ztrát v rozpočtu Česka by ale mohla skončit ve slovenské státní kase. Prohibice totiž může přesunout českou poptávku po alkoholu do slovenského pohraničí, píší slovenské HN. A stát by tak vybral na spotřebitelské dani z alkoholu více, než plánoval, dodávají.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se