Česká vláda na konci minulého týdne vyhlásila zákaz prodeje a nalévání destilátů s více než 20procentním obsahem alkoholu. Z obchodů i restaurací tak rázem zmizely lahve vodky, rumu nebo tequily a výrobci nyní zvažují žádost o odškodnění.
Část milionových ztrát v rozpočtu Česka by ale mohla skončit ve slovenské státní kase. Prohibice totiž může přesunout českou poptávku po alkoholu do slovenského pohraničí, píší slovenské HN. A stát by tak vybral na spotřebitelské dani z alkoholu více, než plánoval, dodávají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














