Na východě Belgie v neděli ráno havaroval autobus s 59 mladými německými a holandskými turisty. Uvedl to web rtl.be, který původně informoval o autobusu plném Čechů, podle ověřených informací ale ve vozidle Češi necestovali. Autobus však patří české společnosti a měl také dva české řidiče, kteří vyvázli bez zranění.

"Definitivně mohu potvrdit, že cestující nebyli Češi, ale Němci a Holanďané," řekl pro ČT Vladimír Němec, zástupce velvyslance v Bruselu.

Server rtl.be uvedl, že na následky zranění, které utrpěl při nehodě, zemřel po převozu do nemocnice německý průvodce zájezdu. K lékařskému ošetření bylo odvezeno i 24 lehce zraněných studentů. Nezraněným turistům byla v nejbližších obcích poskytnuta strava a pomoc psychologa.

Bus jel z Paříže do Mnichova a nehoda se stala v provincii Lutych nedaleko hranice s Německem. Způsobil ji podle prvních výsledků vyšetřování mikrospánek českého řidiče. Oba čeští řidiči jsou nyní vyšetřováni belgickou policií.

Vozidlo se převrátilo na bok do příkopu a tak většina silnice zůstala průjezdná, přesto se tvořily kolony. Na místě zasahují početné záchranné týmy a snaží se autobus vyprostit.