Na americkou vojenskou základnu Shank v afghánské provincii Lógar, kde působí český Provinční rekonstrukční tým, zaútočil sebevražedný atentátník.

Při události, která se stala v úterý nad ránem středoevropského letního času, bylo podle dostupných informací zraněno 34 osob.

Nebyl mezi nimi žádný Čech. "Všichni čeští vojáci jsou v pořádku. Jeden z nich byl otřesen tlakovou vlnou způsobenou výbuchem a podrobil se kontrolní prohlídce. Je také v pořádku," uvedla Jana Růžičková z Generálního štábu české armády.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se