Na americkou vojenskou základnu Shank v afghánské provincii Lógar, kde působí český Provinční rekonstrukční tým, zaútočil sebevražedný atentátník.
Při události, která se stala v úterý nad ránem středoevropského letního času, bylo podle dostupných informací zraněno 34 osob.
Nebyl mezi nimi žádný Čech. "Všichni čeští vojáci jsou v pořádku. Jeden z nich byl otřesen tlakovou vlnou způsobenou výbuchem a podrobil se kontrolní prohlídce. Je také v pořádku," uvedla Jana Růžičková z Generálního štábu české armády.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














