Maďarsko má po třiceti letech nový a přísnější trestní zákoník. Kontroverzní dokument schválil tamní parlament v noci na úterý, píše maďarská tisková agentura MTI.
Jedním z nejspornějších bodů je trest až ročního vězení, který bude od 1. července příštího roku lidem hrozit za urážku uherské koruny a maďarských státních symbolů, jako je vlajka, znak a hymna.
Uctívání a ochrana koruny uherských králů jako symbolu Maďarska je součástí agendy ultrapravicového hnutí Jobbik, píše slovenský deník SME. Poslanci krajně pravicové strany se však podle agentury MTI pondělního hlasování zdrželi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












