Maďarsko má po třiceti letech nový a přísnější trestní zákoník. Kontroverzní dokument schválil tamní parlament v noci na úterý, píše maďarská tisková agentura MTI.

Jedním z nejspornějších bodů je trest až ročního vězení, který bude od 1. července příštího roku lidem hrozit za urážku uherské koruny a maďarských státních symbolů, jako je vlajka, znak a hymna.

Uctívání a ochrana koruny uherských králů jako symbolu Maďarska je součástí agendy ultrapravicového hnutí Jobbik, píše slovenský deník SME. Poslanci krajně pravicové strany se však podle agentury MTI pondělního hlasování zdrželi.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se