Bowe Bergdahl je v současnosti jediným americkým válečným zajatcem ve válkách v Afghánistánu a Iráku. Před třemi lety ho zajal Tálibán, který od té chvíle vojáka světu ukazuje jen prostřednictvím propagandistických videí.

Jak se Bergdahl do zajetí dostal, americká armáda nikdy neprozradila. E-maily, které voják bezprostředně před incidentem posílal svým rodičům, však ukazují, že byl tou dobou rozčarován a uvažoval o dezerci.

Bergdahl tehdy mimo jiné napsal, že "se stydí už jen za to, že je Američan", a byl znechucený z americké armády a její mise v Afghánistánu, cituje korespondenci ve svém nejnovějším čísle časopis Rolling Stone.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se