Bowe Bergdahl je v současnosti jediným americkým válečným zajatcem ve válkách v Afghánistánu a Iráku. Před třemi lety ho zajal Tálibán, který od té chvíle vojáka světu ukazuje jen prostřednictvím propagandistických videí.
Jak se Bergdahl do zajetí dostal, americká armáda nikdy neprozradila. E-maily, které voják bezprostředně před incidentem posílal svým rodičům, však ukazují, že byl tou dobou rozčarován a uvažoval o dezerci.
Bergdahl tehdy mimo jiné napsal, že "se stydí už jen za to, že je Američan", a byl znechucený z americké armády a její mise v Afghánistánu, cituje korespondenci ve svém nejnovějším čísle časopis Rolling Stone.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












