Třiadvacetiletý Richard O'Dwyer ze severní Anglie může brzy stanout před americkým soudem za šíření pirátského obsahu na internetu. Jeho vydání už podepsala britská ministryně vnitra, nyní se čeká na druhé kolo před soudem.

Klíčové rozhodnutí britské ministryně vnitra Theresy May o vydání O'Dwyera vzbudilo vlnu odporu na internetu i v samotné Británii. Petici na jeho podporu podepsalo už 20 tisíc lidí.

„Neudělal jsem podle britských zákonů nic protiprávního. Celé je to divné, že?“ řekl rozhlasové stanici BBC sám O'Dwyer. Ve Spojených státech mu přitom hrozí až deset let vězení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se