Od 1. července bude každý řidič ve Francii povinnen mít ve voze soupravu, kterou si bude moci sám zjistit, zda nepil přes míru. V březnu vyhlášený zákon se vztahuje na všechny řidiče bez rozdílu, tedy i na statisíce těch, kteří každoročně přijíždějí do Francie na dovolenou.

Prezident Nicolas Sarkozy novým opatřením plní slib, který dal před pěti lety voličům, snížit počet úmrtí na francouzských silnicích. Loni se sice počet obětí lehce snížil, přesto však dosáhl takřka čtyř tisíc. Z toho 30 procent bylo spojeno s alkoholem, tedy mnohem více než v Británii (17 procent) nebo v Německu (12 procent).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se