15 let světový fotbal nezažil tak krvavou srážku fanoušků, jaká se stala ve středu v Egyptě. Zahynulo při ní 79 lidí a přes tisíc bylo zraněno.
"Tohle není fotbal, ale válka. Lidé nám umírají před očima," řekl jeden z hráčů na stadionu v severoegyptském Port Saídu.
"Nevěřím tomu, že se tyto věcí dějou náhodou. Nevěřím. Bylo to naplánované," prohlásil pro televizi BBC činovník favorizovaného klubu Al Ahlí, který v utkání nečekaně prohrál s podceňovaným Al Masrí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












