Měsíc vstoupil do zemského stínu a zbarvil se do ruda. Zatmění bylo možné spatřit i z českého území. Vrchol zatmění ale nastal ve chvíli, kdy byl Měsíc na českém nebi ještě za obzorem. Stín naší planety začal zakrývat jeho povrch ve 13:46 a zcela ho zakryl kolem patnácté hodiny. Do čtvrt na šest bylo možné ustupující zatmění ještě vidět. Větší šanci spatřit zatmění však měli pozorovatelé v Polsku a na Slovensku.
Zatmění Měsíce bylo nejviditelnější na jižní polokouli. Nejlépe si zatmění užili v Austrálii a Asii, kde nastalo uprostřed noci. Na různých místech světa včetně Japonska nebo Pákistánu se scházeli lidé, aby zahlédli unikátní astronomický úkaz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






