Měsíc vstoupil do zemského stínu a zbarvil se do ruda. Zatmění bylo možné spatřit i z českého území. Vrchol zatmění ale nastal ve chvíli, kdy byl Měsíc na českém nebi ještě za obzorem. Stín naší planety začal zakrývat jeho povrch ve 13:46 a zcela ho zakryl kolem patnácté hodiny. Do čtvrt na šest bylo možné ustupující zatmění ještě vidět. Větší šanci spatřit zatmění však měli pozorovatelé v Polsku a na Slovensku.

Zatmění Měsíce bylo nejviditelnější na jižní polokouli. Nejlépe si zatmění užili v Austrálii a Asii, kde nastalo uprostřed noci. Na různých místech světa včetně Japonska nebo Pákistánu se scházeli lidé, aby zahlédli unikátní astronomický úkaz. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se