Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejnil videa ze sledování sítě ruských agentů zatčených loni. Je na nich vidět, jak si předávají informace, či ve státě New Jersey vykopávají peníze za odměnu. Případ loni vzbudil velkou mezinárodní pozornost zejména kvůli pohledné špionce Anně Champanové, která se později v Rusku stala celebritou.

Chapmanovou a dalších deset ruských "spících agentů" v USA prozradil Američanům vysoce postavený pracovník ruské tajné služby, který teď zřejmě v USA žije. Deset agentů bylo vyměněno za čtyři jiné Rusy, kteří byli již dříve odsouzeni kvůli údajné špionáži pro Západ. Šlo o největší výměnu od konce studené války. Jedenáctému agentovi se podařilo uprchnout.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

FBI síť vyzvědačů, které přezdíval Ilegálové a které pozatýkal loni na konci června, sledoval deset let. K operaci, která jejím agentům připomínala špionské hry ze studené války, také úřad na základě zákona o svobodném přístupu k informacím po žádosti médií uveřejnil více než 1000 značně cenzurovaných dokumentů.