Bohatí Češi dnes často hledají zdravotní pomoc v zahraničí, přestože tuzemská zařízení jsou po technické i personální stránce s tamními plně srovnatelná. Známý je případ, kdy si populární zpěvák Karel Gott nechal vyměnit kyčelní kloub v Německu, zatímco prezident Václav Klaus v Praze.
"Já sám doporučuji pacienty na operace do Číny," říká majitel kliniky Asklepion Roman Šmucler.
"Zní to zvláštně, ale tamní lékaři mají obrovské zkušenosti. Mnozí jsou vzhledem k vysoké hustotě obyvatelstva specialisty na jediný druh operace, kterou však dělají permanentně, zatímco český doktor ji provádí třeba jen šestkrát do roka," vysvětluje.
Jak dlouho budete čekat na operaci? Už tři velké nemocnice zveřejnily čekací doby - čtěte ZDE
Pokud budete chtít operaci od primáře, můžete zaplatit až pětkrát více, odhadují lékaři - čtěte ZDE
Důvodem, proč někteří lékaři doporučují bohatým jezdit při větších zdravotních komplikacích na léčbu do zahraničí, jsou dnes především lepší hotelové služby na tamních klinikách. Především oproti našim státním nemocnicím.
"Když u nás potkám na chodbě mého bývalého pracoviště kolegy, bývají neoholení, neustrojení, zamračení a často ani neodpovědí na pozdrav," popisuje bývalý zaměstnanec pražské nemocnice Na Homolce minus českého zdravotnictví.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist