Syrský režim mučí pacienty ve státních nemocnicích. Prezident Bašár Asad tímto způsobem využívá zdravotnická zařízení jako nástroj vládního útlaku vůči opozici, uvedla organizace Amnesty International (AI).
AI ve své úterní zprávě napsala, že k takovým případům došlo nejméně ve čtyřech státních zařízeních. Mnozí zranění civilisté proto údajně považují za bezpečnější se nemocnicím vyhnout. Syrská vládní místa veškerá nařčení odmítají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












