Syrský režim mučí pacienty ve státních nemocnicích. Prezident Bašár Asad tímto způsobem využívá zdravotnická zařízení jako nástroj vládního útlaku vůči opozici, uvedla organizace Amnesty International (AI).

AI ve své úterní zprávě napsala, že k takovým případům došlo nejméně ve čtyřech státních zařízeních. Mnozí zranění civilisté proto údajně považují za bezpečnější se nemocnicím vyhnout. Syrská vládní místa veškerá nařčení odmítají.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se